Ateliér nefigurativního sochařství

akce / activities

 
VÝSTAVY / EXHIBITIONS
2015 Samuel Šrom, Střety, průniky, přesahy, galerie Aula
2015 Tomáš Prokop, Loučení, galerie Aula
2014 3 plus 3 a hosté
2014 Fresh Design, Wroclaw
2013 Art Expanded/20 let FaVU
2013 USAS2/4, Malá Amerika, Brno / (katalog PDF)
2012 Podzámčí, Zámek Slavkov u Brna
2012 Návrhy objektů pro město Kroměříž - nerealizováno
2012 Nakoso, OGV Jihlava
2011 Skyway Festival, Toruň, Polsko
2011 USAS2/3, Malá Amerika, Brno / (katalog PDF)
2010 Kateřina Joselová – KKVČ, Geometrie citlivosti, Galerie Caesar, Olomouc
2010 Pavla Kačírková – Kaple I, ¦arovy
2010 USAS2/2 – Socha 2 opět v Malé Americe
2009 Pavla Kačírková, Brno open Art
2009 Radka Pavelová - Studio Pelechov - tavená skleněná plastika, České kulturní centrum Bratislava
2009 Galerie Náplavka, Praha
         Kateřina Joselová, Pavla Kačírková, Pavlína Komoňová, Jana Rinchenbachová, Jiří Schlosser
2009 Nic na odiv, Kateřinská zahrada, Praha - Pavla Kačírková
2009 USAS2 – Socha 2 v Malé Americe
2008 Pavla Kačírková - E3´films project, 3 min. film pro Evropskou komisi
2006 Konfrontace! - sm a host Vratislav Černý, Galerie Pod kamennou žábou, České Budějovice
2006 Tomáš Skalík - Měkce obloženo, Důl Michal, Ostrava
2006 Diplomové práce absolventů FaVU, účastníci: P. Demek, J. Krtička, R. Nivnický, P. Zdražilová
2006 BETON, hrad Špilberk ,Brno
2006 Tomáš Skalík - Pro Ladislava, Galerie mladých, Brno
2006 Tomáš Skalík, Eva Výborná, Národní galerie v Praze, Veletržní palác, Praha
2006 Peter Demek - Phase II, Galerie FaVU, Údolní 19, Brno
2006 Kon-nonfigurace, Galerie města Plzně,účastníci: L. Jezbera, R. Nivnický, T. Skalík, R. Vlasák
2006 Brno, naše Praha, Modelové centrum Fakulty architektury VUT v Brně
2006 Peter Demek - Fasádní idy, Dům umění, Opava
2006 Radek Nivnický - Untitled /instalace/, Dům umění, Opava
2005 Radka Pavelová - Kolem Těla, Dům umění, Opava
2005 Radka Pavelová - Stopy tělesnosti, klub Atlantik, Ostrava
2005 Pučení, areál Zbrojovky Brno, účastníci: P. Demek, J. Krtička, R. Nivnický
2005 Diplomové práce absolventů FaVU, Galerie FaVU, Galerie Brno, Galerie Aspekt, Brno, účastník: M. Šmíd
2005 Jihlava v Heidenheimu / Projekty, Brána Matky Boží, Jihlava
2005 Tomáš Skalík - Prostor IFM / Úhlopříčně rozděleno, Dům umění, Opava
2004 plomaRAUT, zámek Čejkovice
2004 Hana Peřinová - transFORMA, Faculdade de Belas artes, Lisboa, Portugalsko
2004 Cirkus Umění, Křtiny, Jedovnice, Ruprechtov, Blansko ; účastník: A. Štekrová
2004 "Dotyky, některé zřejmé", tvrz Nové Zámky u Nesovic
         účastníci: Š. Hulc, M. Maršálek, H. Peřinová, A. Štekrová
2004 plomaART, Dům umění, Opava
2004 10 let FaVU, Špálova galerie, Praha
         účastníci: V. Jezbera, R. Nivnický
2003 10 let FaVU, Dům umění, Brno
         účastníci: V. Jezbera, R. Nivnický, R. Vlasák
2003 NEJMLADŠÍ, Národní galerie, Veletržní palác, Praha
         účastníci: L. Jezbera, J. Krtička, R. Vlasák
2003 LIGHTMOTIV, Galerie Pùda, Jihlava; účastníci: P. Demek, A. Štekrová
2003 Robert Vlasák / Prostor pro jedno dílo, Pražákùv palác, Moravská galerie, Brno
2002 Ústí ústí v Brně, Galerie Sýpka, Vlkov u Tišnova, Účastníci: A. Štekrová, R. Vlasák
2002 Mládí na hradě, Muzeum v Bruntále, Hrad Sovinec
         účastníci: Š. Hulc, M. Maršálek, R. Vlasák
2002 Výstava Diplomantů, Letohrádek Mitrovských, Brno
         účastníci: M. Maršálek
2002 2002 11 321, 11 373, Výstavní síň U kostela, Bílina
2002 YTONGem - Doma je doma, Atrium rektorátu VUT v Brně
2002 Šarovy II, Galerie Výpad, Univerzita Palackého, Olomouc
2002 Šarovy II, Letohrádek Mitrovských, Brno
2001 Marian Maršálek / Prostor pro jedno dílo, Pražákùv palác, Moravská galerie, Brno
2001 Ladislav Jezbera / Odeurs, Atrium Pražákova paláce, Moravská galerie, Brno
2001 Ladislav Jezbera / Oder, Synagoga v Hranicích na Moravì
2001 Prostorové realizace 2000-1, G99 - Dům umění města Brna
         účastníci: L. Jezbera, M. Maršálek,V. Novotný
2001 Šarovy I, Letohrádek Mitrovských, Brno
2000 Tomáš Skalík / Výřezy-Projekty, Mariánské údolí, Brno - Líšeň
2000 Ladislav Jezbera / "téREM", Severomoravská galerie, Dům umění, Ostrava
2000 Pavla Zdražilová / Seky, Severomoravská galerie, Dům umění, Ostrava
2000 Hřbitovní kvítí, Křížová chodba a nádvoří Nové radnice, Brno
1999 Tělo a hlína, Galerie Sýpka, Vlkov
1999 FaVU Brno, Dům umění, Brno
1999 For habitat '99 / For glass and ceramics '99, Výstaviště Praha-Letňany


SYMPÓZIA / WORKSHOPS

2013 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - Dřevo-Wood, účastníci: Branka Uljarevic, Matěj Řítek
2012 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - Dřevo-Wood, účastnice: Kateřina Michálková, Anna Tomanová
2008 4. Internationales bildhauersymposium Davos, účastník Vojmír Křupka
2008 Litina 08´ - ateliérové sochařské sympózium v provozu slévárna Kuřim a.s.
2008 Litina 08´- ateliérová příprava na sochařské symposium
2008 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - Dřevo-Wood, účastník Vojmír Křupka
2007 Soňa Samašová – 2nd International Sculptors Symposium Woerden (NL)
2007 Mezinárodní sochařské sympózium v Ostravě-Plesná, účastnice: R.Pavelová
2006 Beton - ateliérové sochařské sympózium v provozech Prefy Brno a.s.
2006 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympózium ve dřevě, účastník: R. Pavelová
2005 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympózium ve dřevě, účastník: V.Sobková
2005 Sochařský plenér Návrat stromů, Litovel, účastníci: Ladislav Plíhal
2005 Pacovský poledník 2005- sochařská dílna, Pacov, účastníci: Ladislav Plíhal
2005 Kiruna Snow Festival, Kiruna, Švédsko - sochařské sympozium ve sněhu, úèastník: Jan Krtička
2004 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympózium ve dřevě, účastník: M.Šmíd
2004 Sochařské sympozium Dolní Benešov, účastníci: T.Skalík, P.Zdra·ilová
2004 Mezinárodní sochařské sympozium Jeseník 2004, účastník: R.Nivnický
2003 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympozium ve dřevě, účastník: H.Peřinová
2002 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympozium ve dřevě, účastník: R.Nivnický
2002 Ateliérové sochařské sympozium v YTONGu, Hrušovany u Brna a.s.
2002 Sochařské sympozium ve sněhu, Rožnov pod Radhoštěm, účastník: R.Nivnický
2000 Současné umění ve veřejném prostoru - sochařské projekty pro město Hodonín;
         účastníci: L.Jezbera, M.Maršálek
2000 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympózium v kameni, Žlutava; účastník: P.Zdražilová
2000 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympozium ve dřevě, účastník: P.Zdražilová
1999 Nadace Tomáše Bati ve Zlíně - sochařské sympozium ve dřevě, účastník: M.Maršálek
1999 Komín - ateliérové sochařské sympózium ve dřevě v městské části Brno-Komín
1999 Tělo a hlína - ateliérové sochařské sympózium v cihelnách TONDACH / Krytina Šlapanice s.r.o.

PLENÉRY / PLEINAIRS


2015 Síje dubového lesa, Šarovy
2013
Šarovy
2009 / 16. - 17. 11. / Dvacet lip
2005 Šarovy V - 25 x 25 x 40
2002 Šarovy IV - Stromy
2002 Šarovy III - Krajina
2001 Šarovy II - Krajina
2001 Šarovy I - Místo


CESTY / TRIPS

2006 / 15. 11. - 1. 12. / Maroko


EXKURZE / EXCURSION

2013 Flexiko
2010 PLOMA Hodonín a.s.
2010 TONDACH – Krytina Šlapanice a.s., Brno
2010 Nová Mosilana, Brno
2010 Důl MAJRAU, Kladno
2009 ČESKOMORAVSKÝ CEMENT a.s., lom Mokrá - Horákov
2007 Slévárna Kuřim, a.s.
2006 PREFA Brno a.s., závod Kurim
2005 Statutární město Jihlava
2003 PLOMA Hodonín a.s.
2002 Slezský kámen a.s., Jeseník
2002 YTONG Hru‘ovany u Brna a.s
2001 STEEL VÍTKOVICE a.s.
2001 Dílny Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně
1999 TONDACH - Krytina Šlapanice a.s.
1998 Cihelna SEPO Modřice s.r.o.

REALIZACE / REALISATIONS

2005 Litovel, L.Plíhal
2004 Dolní Benešov, T.Skalík, P.Zdražilová
2004 Lázně Jeseník, R.Nivnický
2000 cihelna Jirčany u Prahy, V. Novotný
2000 MěÚ Brno Komín, T.Skalík

KATALOGY / CATALOGUES

2009 USAS2
2008 15 let FaVU
2007 Viera Sobková, New Glass Review 28
2006 The & - absolventi magisterského studia FaVU VUT v Brně 2006
2006 Beton - Katalog ateliéru sochařství II
2005 V podstatě pokrok 05´ - absolventi magisterského studia FaVU VUT v Brně 2005
2004 Absolventi magisterského studia FaVU VUT v Brně 2004
2004 plomaART, katalog ateliéru Sochařství II, Dům umění, Opava
2003 Almanach k 10.výročí FaVU VUT v Brně
2000 Diplomové práce absolventů, FaVU VUT v Brně
1999 FaVU VUT v Brně

MÉDIA / MEDIA

2010 / 24. 7. / ČT2
2009 / 11. 7. / ČT2

OCENĚNÍ / AWARDS

2009 Vojmír Křupka - Český tučňák - vítěz v kategorii Mladé výtvarno
2008 Pavla Kačírková - Videoklip "Cirkus" (kapela Kvìty) vybrán Link TV´s - The Best video Finds of 2008
2005 Kiruna Snow Festival, Kiruna, Švédsko
         3.místo-Jan Krtička
1999 For habitat '99 / For glass and ceramics '99, Výstaviště Praha-Letňany
         1.cena v "Grand Prix Junior" českých vysokých škol

SPONZOŘI / SPONZORS
 
Logo DEHTOCHEMA cement